Goed nieuws van Rode Kruis-Vlaanderen (artikel + video)

2017 was opnieuw een uitzonderlijk jaar voor Rode Kruis-Vlaanderen. Daarom zetten we hun resultaten graag even in de verf.

Donoren

Donoren zorgden voor 371.209 geslaagde donaties voor bloed, plasma en bloedplaatjes. Opvallend is het aantal plasmadonoren dat steeg met 6,67% ten opzichte van 2016. Meteen goed voor een stijging van de plasmadonaties met 5% en 98.265 geslaagde plasmagiften.

Transplantaties

Het Histocompatibiliteit en Immunogenetica Labo (HILA) hielp 935 patiënten bij de transplantatie van organen en stamcellen. Een stijging van 7% tegenover 2016. Met meer dan 45.900 testen zochten ze naar een match tussen donor en patiënt.

Asielzoekers

Rode Kruis-Vlaanderen ving 5.704 asielzoekers op met 81 verschillende nationaliteiten. De vijf meest vertegenwoordigde landen in onze opvangcentra zijn: Afghanistan, Irak, Syrië, Albanië en Somalië. Met 27% minder asielzoekers betekent dit een forse daling tegenover 2016.

Vrijwilligers

Ondanks de lichte daling van ons vrijwilligersaantal met 2% tegenover 2016, hielpen onze 13.051 vrijwilliger in 2017 volop.

Onze vrijwilligers bezorgden kwetsbare jongeren en ouderen 978 onvergetelijke vakanties. Een stijging van 6 procent!

Onze vrijwilligers rukten 43 keer uit voor een dringende sociale interventie. Dat is twee keer minder ten opzichte van 2016.

Onze vrijwilligers (742 getrainde lesgevers en 362 enthousiaste ongevallensimulanten) gaven in net geen 12.000 lesuren (11.799) bijna 50.000 mensen een eerstehulpopleiding (49.329). Hier merken we een daling van 16 procent ten opzichte van 2016.

Varia

Het Rode Kruis investeerde in 13 structurele internationale partnerships (3 meer dan in 2016) en steunden we 18 landen bij nood- en rampsituaties (2 minder dan in 2016).

Bekijk alle cijfers

 

Als je regelmatig en graag goed nieuws leest, dan is nu een goed moment om ons te steunen. Goed Nieuws is gratis toegankelijk voor iedereen en wordt gefinancierd door lezers. Elke bijdrage, hoe groot of klein ook, geeft voeding aan onze journalistiek en verzekert de toekomst van goednieuws.be. Steun Goed Nieuws al vanaf 1 euro – het duurt maar een minuutje. Dank je.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recente berichten

Onze sponsors

Jouw logo hier?

Goed Nieuws werkt op basis van vrijwilligers. Om onze kosten te dekken, zijn wij op zoek naar sponsors.

Herken je jezelf in de visie van Goed Nieuws en wil je sponsor worden? Neem dan contact met ons op.

Meer
berichten