De echo van Cor – Cultuur opsnuiven lijkt me beter dan coke
Reacties op mijn column/echo zijn steeds welkom op info@goednieuws.be


Cor van Rijsingen schrijft op ons verzoek elke week een kritische, maar vooral ook humoristische nabeschouwing over de artikelen die in onze wekelijkse Nieuwsbrief zijn verschenen. Hij houdt ons op deze manier een spiegel voor. Cor houdt van reflectie en dialoog. Een goede representant van onze lezers. Daarom denken wij dat u zijn relativerende columns lezenswaard zult vinden.

Cultuur opsnuiven lijkt me beter dan coke

Zoals bekend en gewend in mijn wekelijkse ‘Nieuwsbriefcolumn’ de cartoon ‘bespreken.’ Die gaat deze keer over de trekvogels, een onderwerp van vorige week. Nou het is wel duidelijk waar ze naar toe gaan: het lekkere weer uiteraard en gelijk hebben ze als vogel! Binnen is het altijd wel te doen in een beschaafd land (de prijzen zijn aan het zakken), maar buiten in de regen en de kou kan het toch een stuk minder aangenaam zijn. Dus op naar de evenaar.

Die vogels bewegen dus wel met dat hele eind vliegen naar verre oorden, maar onze schooljeugd (gamen o.m.) kan wel wat extra beweging gebruiken en chipmachinebouwer ASML uit Veldhoven (vlak bij Helmond) wil daar bij helpen! De multinational gaat een bijzondere band aan met FC Eindhoven (wordt ‘maatschappelijk partner’) en maakt daarmee het scholenvoetbal weer mogelijk. Goede zaak natuurlijk voor de voetbalclub, maar zeker ook voor de jeugd. Samen bewegen in teamverband is gezond en gezellig (als het goed is) en ook prima voor je sociale vaardigheden. Ik kan niets negatiefs verzinnen.

Maar niet alleen de jeugd heeft er baat bij (jong geleerd is oud gedaan) want wat blijkt? Een beetje meer bewegen bespaart Europeanen tot 8 miljard euro per jaar. Dus, lieve mensen, knoop het maar weer eens in je oren ……. Bewegen, hoeft geen topsport te bedrijven, maar gewoon lekker wandelen of fietsen, in de tuin werken of rolstoel duwen om mensen die slecht ter been zijn ook wat frisse lucht te gunnen, het is allemaal prima. Maakt niet uit wat je doet als je maar van die luie stoel komt (toevallig vanmorgen nog naar de fitness geweest in Mierlo Hout). Meer bewegen scheelt de maatschappij heel veel centjes en zorgt er ook voor dat het zorgpersoneel het minder druk heeft. Alleen maar winnaars dus. Wederom niets vervelends over te verzinnen. Het gaat een prima week worden, volgens mij.

Wat er echter ook zeker bij hoort (om gezonder te blijven) is gezonde voeding en iets bijzonders om naar uit te kijken is “Blauwe Voeding“. Voeding uit het water dus. Volgens de experts kan de consumptie van vis, schelpdieren, algen en waterplanten de volksgezondheid verbeteren, terwijl de oceanen, het klimaat en de landkwaliteit er beter van worden. Klinkt fantastisch toch, ik ben er zeker blij mee. Ik vind vis en schelpdieren heerlijk en zeewier en algen hebben we bij onze kookclub ook al regelmatig gebruikt en dat is prima binnen te houden. Ook daarmee snel aan de slag zonder de oceanen uit te putten. Weer een positief bericht zonder negatief randje en dat is mooi.

Ook Lieke in India, waar ze heel veel goed werk verricht, heeft het deze week over zeewier die daar door Gabriella op een verantwoorde manier geoogst wordt in harmonie met de natuur. Zeker haar mooie verhaal lezen hierover. Kunnen we hier nog veel van leren. Maar we zijn er nog niet, bewegen en gezond eten is natuurlijk erg belangrijk maar je oké voelen hoort zeker ook in het rijtje!!!

En een middel om dat te bereiken is een vierdaagse werkweek, zo blijkt uit een groot experiment: 91% (90 is ook genoeg) van de bedrijven wil ermee doorgaan. Minder stress, minder uitval (sh*t woord, vind ik ) en dat terwijl de productiviteit niet afnam. Enkele cijfers: ziektedagen daalde met 65%, 71 % minder burn out en 39 % minder stress én let op: 1,4 % meer bedrijfsresultaat!! Beter kan toch niet, zou je zeggen. Dus de proef (was in het VK) mag wat mij betreft hier in Nederland ook gestart worden. Ben zeer benieuwd naar het resultaat en … niks negatiefs over te zeggen.

Waar je ook van je stress afkomt is in het arboretum van Frens en Mia in Den Dungen. Rustig over allerlei zaken nadenken terwijl je door de tuin wandelt tussen al die bijzondere en prachtige bomen.  Deze week alweer het 7de artikel over Frens en Mia. Ook weer een bijzonder verhaal over verbinden, bewustwording en verantwoordelijkheid plus de noodzaak van meer bossen en natuur. Ik ben het daar hartgrondig mee eens en daar kan ook niemand op tegen zijn. Er is dus niets negatiefs over te zeggen. Laten we daarom zuinig zijn op onze natuur en proberen er meer van te creëren of te laten ontstaan dan minder. Deal, neem ik aan.

Wat ook een mooi stukje natuur is: het Geopark Schelde Delta dat zich heeft aangemeld voor erkenning als UNESCO Global Geopark. Dit predicaat moet ertoe leiden dat deze Delta gevormd door getijden, wind en de mens meer zichtbaar en beleefbaar (bijzonder woord) wordt. Ook meer kansen voor toerisme en recreatie in dit mooie gebied in België en Nederland en dan met name in de provincies Zeeland, Brabant, West- en Oost-Vlaanderen en Antwerpen. In totaal 5500 km2 met 1,5 miljoen inwoners. Niks vervelends over te melden. Binnenkort ga ik daar 5 dagen lekker fietsen en zal in de column na thuiskomst hoogstwaarschijnlijk wel iets te vertellen hebben hierover. Wordt een leuke trip, verwacht ik.

Verder met nieuws over de jeugd en allereerst over Europa dat 313 miljoen euro pompt in een onderwijsprogramma van de VN en dan met name voor onderwijs aan kwetsbare kinderen en dat is heel goed nieuws. De jeugd heeft de toekomst en zonder onderwijs geen toekomst. Iedereen zou moeten kunnen lezen en schrijven en een stukje digitale kennis bezitten. Laten we hopen dat het geld echt goed terecht komt en vele kinderen er een betere toekomst door krijgen.

De jeugd in Nederland krijgt ook een extraatje, want het kabinet heeft miljoenen gereserveerd om studenten van Mbo-scholen klassikaal laagdrempelig cultuur te laten snuiven door middel van een MBO-cultuurkaart van meer dan 10 euro. Leuk toch. Een mooie manier om leerlingen voor weinig de cultuur op te laten snuiven. Lijkt me beter dan coke … en p.s. een leuke vrouw die Gunay Uslu en daar bedoel ik verder niks mee, beste lezers.

Gaan we verder met het artikel over de brede samenwerking om personeelstekort in de techniek en ICT aan te pakken. Het “Actieplan Groene en Digitale Banen“ moet dat bewerkstelligen en zo voorkomen dat de energietransitie, digitalisering en verduurzaming afgeremd worden en de concurrentiepositie van Nederland verslechterd. Kijk dat is nog eens een zin! Maar wel belangrijk om het tekort van vakmensen proberen terug te dringen. Laten we hopen dat het gaat lukken. Weer terug naar een moderne LTS plus een goed salaris en het gaat weer de goede kant op.

Blijven we nog een item bij de jeugd en wel in Spanje waar men de genderregels versoepelt voor jongeren vanaf 16 jaar. Onder de nieuwe wet mogen jongeren vanaf 16 hun genderidentiteit en namen officieel wijzigen zonder toestemming van de ouders. Goed Nieuws dus. Alleen moet je wel in 4 maanden je tweemaal officieel laten registreren. Belangrijke stap voor de bewustwording, zeker, want mogen beslissen is één, maar acceptatie door iedereen heeft zeker nog wel een flinke weg te gaan helaas. Laat iedereen gewoon zijn wat hij/zij wil zijn en thats it. Gewoon accepteren, beste mensen, gun eenieder die vrijheid en oordeel niet gvd.

Tot slot voor deze week: ook de luchtvaart moet zijn rol pakken in de verandering van het klimaat. Dat klopt uiteraard en dat moet de “Duurzame Luchtvaarttafel“ bevorderen. Alle partijen aan tafel om zo snel mogelijk de luchtvaart te verduurzamen. Niks mis mee, als het maar niet te lang duurt en te vrijblijvend is. De heer Asscher als Tafelvoorzitter die vind ik eigenlijk een beetje te lief hiervoor. We zullen zien. Maar ook de bevolking moet erin mee, vind ik. Meer lokale vakanties, meer treinen en minder vliegen, dan komen we er samen wel.

Tot volgende week.

Steun Goed Nieuws en Oekraïne en Turkije en Syrië (als dat kan).
Koop lokaal en niet in China.

Groetjes weer van Cor.


Cor van Rijsingen schrijft op ons verzoek elke week een kritische, maar vooral ook humoristische nabeschouwing over de artikelen die in onze wekelijkse Nieuwsbrief zijn verschenen. Hij houdt ons op deze manier een spiegel voor. Cor houdt van reflectie en dialoog. Een goede representant van onze lezers. Daarom denken wij dat u zijn relativerende columns lezenswaard zult vinden.

Cultuur opsnuiven lijkt me beter dan coke

Zoals bekend en gewend in mijn wekelijkse ‘Nieuwsbriefcolumn’ de cartoon ‘bespreken.’ Die gaat deze keer over de trekvogels, een onderwerp van vorige week. Nou het is wel duidelijk waar ze naar toe gaan: het lekkere weer uiteraard en gelijk hebben ze als vogel! Binnen is het altijd wel te doen in een beschaafd land (de prijzen zijn aan het zakken), maar buiten in de regen en de kou kan het toch een stuk minder aangenaam zijn. Dus op naar de evenaar.

Die vogels bewegen dus wel met dat hele eind vliegen naar verre oorden, maar onze schooljeugd (gamen o.m.) kan wel wat extra beweging gebruiken en chipmachinebouwer ASML uit Veldhoven (vlak bij Helmond) wil daar bij helpen! De multinational gaat een bijzondere band aan met FC Eindhoven (wordt ‘maatschappelijk partner’) en maakt daarmee het scholenvoetbal weer mogelijk. Goede zaak natuurlijk voor de voetbalclub, maar zeker ook voor de jeugd. Samen bewegen in teamverband is gezond en gezellig (als het goed is) en ook prima voor je sociale vaardigheden. Ik kan niets negatiefs verzinnen.

Maar niet alleen de jeugd heeft er baat bij (jong geleerd is oud gedaan) want wat blijkt? Een beetje meer bewegen bespaart Europeanen tot 8 miljard euro per jaar. Dus, lieve mensen, knoop het maar weer eens in je oren ……. Bewegen, hoeft geen topsport te bedrijven, maar gewoon lekker wandelen of fietsen, in de tuin werken of rolstoel duwen om mensen die slecht ter been zijn ook wat frisse lucht te gunnen, het is allemaal prima. Maakt niet uit wat je doet als je maar van die luie stoel komt (toevallig vanmorgen nog naar de fitness geweest in Mierlo Hout). Meer bewegen scheelt de maatschappij heel veel centjes en zorgt er ook voor dat het zorgpersoneel het minder druk heeft. Alleen maar winnaars dus. Wederom niets vervelends over te verzinnen. Het gaat een prima week worden, volgens mij.

Wat er echter ook zeker bij hoort (om gezonder te blijven) is gezonde voeding en iets bijzonders om naar uit te kijken is “Blauwe Voeding“. Voeding uit het water dus. Volgens de experts kan de consumptie van vis, schelpdieren, algen en waterplanten de volksgezondheid verbeteren, terwijl de oceanen, het klimaat en de landkwaliteit er beter van worden. Klinkt fantastisch toch, ik ben er zeker blij mee. Ik vind vis en schelpdieren heerlijk en zeewier en algen hebben we bij onze kookclub ook al regelmatig gebruikt en dat is prima binnen te houden. Ook daarmee snel aan de slag zonder de oceanen uit te putten. Weer een positief bericht zonder negatief randje en dat is mooi.

Ook Lieke in India, waar ze heel veel goed werk verricht, heeft het deze week over zeewier die daar door Gabriella op een verantwoorde manier geoogst wordt in harmonie met de natuur. Zeker haar mooie verhaal lezen hierover. Kunnen we hier nog veel van leren. Maar we zijn er nog niet, bewegen en gezond eten is natuurlijk erg belangrijk maar je oké voelen hoort zeker ook in het rijtje!!!

En een middel om dat te bereiken is een vierdaagse werkweek, zo blijkt uit een groot experiment: 91% (90 is ook genoeg) van de bedrijven wil ermee doorgaan. Minder stress, minder uitval (sh*t woord, vind ik ) en dat terwijl de productiviteit niet afnam. Enkele cijfers: ziektedagen daalde met 65%, 71 % minder burn out en 39 % minder stress én let op: 1,4 % meer bedrijfsresultaat!! Beter kan toch niet, zou je zeggen. Dus de proef (was in het VK) mag wat mij betreft hier in Nederland ook gestart worden. Ben zeer benieuwd naar het resultaat en … niks negatiefs over te zeggen.

Waar je ook van je stress afkomt is in het arboretum van Frens en Mia in Den Dungen. Rustig over allerlei zaken nadenken terwijl je door de tuin wandelt tussen al die bijzondere en prachtige bomen.  Deze week alweer het 7de artikel over Frens en Mia. Ook weer een bijzonder verhaal over verbinden, bewustwording en verantwoordelijkheid plus de noodzaak van meer bossen en natuur. Ik ben het daar hartgrondig mee eens en daar kan ook niemand op tegen zijn. Er is dus niets negatiefs over te zeggen. Laten we daarom zuinig zijn op onze natuur en proberen er meer van te creëren of te laten ontstaan dan minder. Deal, neem ik aan.

Wat ook een mooi stukje natuur is: het Geopark Schelde Delta dat zich heeft aangemeld voor erkenning als UNESCO Global Geopark. Dit predicaat moet ertoe leiden dat deze Delta gevormd door getijden, wind en de mens meer zichtbaar en beleefbaar (bijzonder woord) wordt. Ook meer kansen voor toerisme en recreatie in dit mooie gebied in België en Nederland en dan met name in de provincies Zeeland, Brabant, West- en Oost-Vlaanderen en Antwerpen. In totaal 5500 km2 met 1,5 miljoen inwoners. Niks vervelends over te melden. Binnenkort ga ik daar 5 dagen lekker fietsen en zal in de column na thuiskomst hoogstwaarschijnlijk wel iets te vertellen hebben hierover. Wordt een leuke trip, verwacht ik.

Verder met nieuws over de jeugd en allereerst over Europa dat 313 miljoen euro pompt in een onderwijsprogramma van de VN en dan met name voor onderwijs aan kwetsbare kinderen en dat is heel goed nieuws. De jeugd heeft de toekomst en zonder onderwijs geen toekomst. Iedereen zou moeten kunnen lezen en schrijven en een stukje digitale kennis bezitten. Laten we hopen dat het geld echt goed terecht komt en vele kinderen er een betere toekomst door krijgen.

De jeugd in Nederland krijgt ook een extraatje, want het kabinet heeft miljoenen gereserveerd om studenten van Mbo-scholen klassikaal laagdrempelig cultuur te laten snuiven door middel van een MBO-cultuurkaart van meer dan 10 euro. Leuk toch. Een mooie manier om leerlingen voor weinig de cultuur op te laten snuiven. Lijkt me beter dan coke … en p.s. een leuke vrouw die Gunay Uslu en daar bedoel ik verder niks mee, beste lezers.

Gaan we verder met het artikel over de brede samenwerking om personeelstekort in de techniek en ICT aan te pakken. Het “Actieplan Groene en Digitale Banen“ moet dat bewerkstelligen en zo voorkomen dat de energietransitie, digitalisering en verduurzaming afgeremd worden en de concurrentiepositie van Nederland verslechterd. Kijk dat is nog eens een zin! Maar wel belangrijk om het tekort van vakmensen proberen terug te dringen. Laten we hopen dat het gaat lukken. Weer terug naar een moderne LTS plus een goed salaris en het gaat weer de goede kant op.

Blijven we nog een item bij de jeugd en wel in Spanje waar men de genderregels versoepelt voor jongeren vanaf 16 jaar. Onder de nieuwe wet mogen jongeren vanaf 16 hun genderidentiteit en namen officieel wijzigen zonder toestemming van de ouders. Goed Nieuws dus. Alleen moet je wel in 4 maanden je tweemaal officieel laten registreren. Belangrijke stap voor de bewustwording, zeker, want mogen beslissen is één, maar acceptatie door iedereen heeft zeker nog wel een flinke weg te gaan helaas. Laat iedereen gewoon zijn wat hij/zij wil zijn en thats it. Gewoon accepteren, beste mensen, gun eenieder die vrijheid en oordeel niet gvd.

Tot slot voor deze week: ook de luchtvaart moet zijn rol pakken in de verandering van het klimaat. Dat klopt uiteraard en dat moet de “Duurzame Luchtvaarttafel“ bevorderen. Alle partijen aan tafel om zo snel mogelijk de luchtvaart te verduurzamen. Niks mis mee, als het maar niet te lang duurt en te vrijblijvend is. De heer Asscher als Tafelvoorzitter die vind ik eigenlijk een beetje te lief hiervoor. We zullen zien. Maar ook de bevolking moet erin mee, vind ik. Meer lokale vakanties, meer treinen en minder vliegen, dan komen we er samen wel.

Tot volgende week.

Steun Goed Nieuws en Oekraïne en Turkije en Syrië (als dat kan).
Koop lokaal en niet in China.

Groetjes weer van Cor.

Als je regelmatig en graag goed nieuws leest, dan is nu een goed moment om ons te steunen. Goed Nieuws is gratis toegankelijk voor iedereen en wordt gefinancierd door lezers. Elke bijdrage, hoe groot of klein ook, geeft voeding aan onze journalistiek en verzekert de toekomst van goednieuws.be. Steun Goed Nieuws al vanaf 1 euro – het duurt maar een minuutje. Dank je.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recente berichten

Onze sponsors

Jouw logo hier?

Goed Nieuws werkt op basis van vrijwilligers. Om onze kosten te dekken, zijn wij op zoek naar sponsors.

Herken je jezelf in de visie van Goed Nieuws en wil je sponsor worden? Neem dan contact met ons op.

Meer
berichten